گراس یا علف چیست و چه مضراتی دارد

مجله تفریحی ویکی فارس ,اس ام اس ,مد ,عکس ,خبرSlide 1

عکس های بازیگران در ایام محرم سال ۱۳۹۲

Slide 1

عکس آندرس اینیستا در کنار همسرش

Slide 1

آهنگ مدل های رنگ سایه چشم ۲۰۱۴

Slide 1

عکس های دختران نینجای تهرانی

Slide 1

آهنگ جدید سامان جلیلی با نام حالم بده

Slide 1

مدل پالتو شیک زنانه قرمز رنگ ۲۰۱۴


تبلیغات

ساعت دیواری

ساعت الیزا

ساعت کاسیو

گراس یا علف چیست و چه مضراتی دارد

  • 90,959 views
  • فروردین ۲۲ام, ۱۳۹۲
  • سلامت, سلامت جسمی, عمومی
  • 123096 بازدید

grass or weed what is a health risk گراس یا علف چیست و چه مضراتی دارد

ماری جوانا بیشتر از قسمت های فوقانی برگ ها، گل و تخمک های شکفته شده بوته شاهدانه از جنس ماده که بریده و خنک شده، تهیه می شود. عنصر روان گردان موجود در گیاه شاهدانه دلتا ۹ تتراهیدروکانابینول (THC) است که در رزین این گیاه متمرکز است.
غلظت این ماده در فراوده های مختلف این گیاه فرق می کند (این غلظت از۰/۵ تا ۱۱ درصد در نوسان است).
در حقیقت ماری جوانا فراورده برگ ها و غنچه هاست و در رنگ های سبز متمایل به خاکستری و قهوه ای وجود دارد.

نحوه مصرف
ماری جوانا دارای بوی بسیار تندی است و عموما برای کشیدن در پیپ یا سیگارهای دست پنج استفاده می شود.
چون ماری جوانا بسیار زبر است برای پیچیدن آن از چندین دور کاغذهای سفید یا قهوه ای رنگ استفاده می کنند که آن را ریفر می نامند.
این سیگار معمولا به کندی می سوزد و خیلی زود خاموش می شود، به همین دلیل معتادان با پک های سریع و مداوم مانع خاموش شدن آن شده و برای استفاده کامل از آن در اماکن سربسته مصرف می کنند.
برخی از افراد ماری جوانا را از طریق دهان مصرف می کنند. به این منظور آن را در شیرینی جات یا کیک های شکلاتی می پزند و میل (کوفت) می کنند.

علائم مصرف
در صورت کشیدن ماری جوانا آثار روان گردان این دارو بعداز چند دقیقه آغاز می شود و پس از سی دقیقه به اوج خود می رسد.
اگر ماری جوانا از راه دهان مصرف شود بدلیل کند بودن جذب معدی – روده ای تا ۲-۳ ساعت آثار آن احساس نخواهد شد.
اثر ماری جوانا به صورت کشیدنی ۲ تا ۴ ساعت و در موارد خوردنی ۵ الی ۱۲ساعت به طول می انجامد.
THC موجود در ماری جوانا در چربی بدن حل شده و در آن ذخیره می شود. به همین دلیل THC حتی تا یک ماه پس از مصرف نیز در بدن باقی می ماند.
ماری جوانا در عین حال که موجب سرخوشی می شود، هوشیاری و خودآگاهی فرد را برهم زده و او را دچار تحریف ادراک، عدم هماهنگی و توازن، افزایش ضربان قلب و تنفس و گیجی می کند.
معمولا زمانی که ماری جوانا در معاشرت با دیگران مصرف می شود، افراد تمایل به پرحرفی و خنده های بیش از حد دارند و این آثار تا چندین ساعت پایدار می ماند. بعداز مصرف مقادیر بسیار زیاد THC، توهمات و احساسات پارانویا نیز در فرد ظاهر می شود.

عوارض مصرف
معمولا در مصرف کنندگان مزمن و طولانی مدت ماری جوانا، عوارض بسیاری پدید می آید که می توان به تحریف ادراک حسی، اختلال درک زمان و مکان، افزایش حساسیت به صدا، افزایش تلقین پذیری، احساس دارا شدن یک درک عمیق تر از معانی اشیا»، احساس قدرت بیش از حد، شوریدگی یا اغتشاش فکری اشاره کرد.
سرگردانی و توهمات از اثرات و خطرات عمده مصرف این ماده است. معمولا میزان اختلالات عصبی و شخصیتی در افرادی که مصرف ماری جوانا در آن ها بسیار بالاست، بیش از افرادی عادی است.

تحمل، وابستگی و ترک
در مصرف کنندگان مزمن ماری جوانا نسبت به برخی از آثار ماری جوانا تحمل ایجاد می شود. این تحمل معمولا نسبت به آثار ماری جوانا بر ضربان قلب، آثار ذهنی و آثار مخرب آن بر عملکردهای شناختی و حرکتی، ایجاد می شود.
احتمال ایجاد وابستگی جسمی به ماری جوانا بسیار ضعیف است. حتی کشیدن یک سیگار ماری جوانا هر روز برای مدت بیست و هشت روز موجب نشانه های ترک دارو نمی شود.
با این حال پس از توقف ناگهانی مصرف مزمن THC، نشانه های ترک چون تحریک پذیری، بیقراری، کاهش وزن، بی خوابی، رعشه و افزایش حرارت بدن اتفاق می افتد.
برخی از محققان معتقدند که مصرف اجباری و بی اختیار ماری جوانا به مراتب کمتر از کوکائین، الکل و دیگر افیون ها است.

نکته آخر
برخی از اسامی خیابانی رایج ماری جوانا، گراس، علف و وید است.
ماری جوانا را دروازه ورود به مواد اعتیادآور قوی می دانند.
ماری جوانا علاوه بر یک ماده اعتیادآور سبک ، یک ماده توهم زا نیز به حساب می آید.
فرد جوانی که کشیدن ماری جوانا را به طور منظم شروع می کند، تغییرات چشم گیری در سبک زندگی، شخصیت و اهداف او ایجاد میشود.
توقف مصرف ماری جوانا ظرف چند هفته یا چند ماه به بهبودی تدریجی می انجامد.

پایان مقاله اول شروع مقاله دوم————————————————————————-

کانابیس ساتیوا” یا همان گیاه شاهدانه قرن‌ها براى مصارف صنعتى و طبى و به خاطر اثرات روانگردان یا برانگیختگى ذهنى حاصل از آن کشت مى‌شده است.

مارى جوانا، حشیش و روغن حشیش همگى از گیاه کانابیس گرفته مى‌شوند. نام‌هاى عامیانه فرآورده‌هاى کانابیس، مارى جوانا (گراس، علف، بنگ، دوا و…)، حشیش، روغن حشیش (روغن علف، روغن عسل) و، چرس است.
کانابیس گیاه بومى خاص استوایى و آب و هواى معتدل است. عملیات غیرقانونى مدرن براى کشت این گیاه، از روش هاى پیشرفته براى تولید انواع پرقدرت آن استفاده مى‌کند. بیش از شصت و یک ماده شیمیایى که “کانابینویید” نامیده مى‌شوند، از گیاه کانابیس به دست مى‌آیند. THC (دلتا- ۹- تتراهیدروکانابینول)، کانابینوئید اصلى روان گردان و عامل اصلى بالا رفتن خلق در زمان استعمال مارى جوانا یا حشیش است.
سطح THC موجود در گیاه کنفى که براى مصارف صنعتى کشت مى‌شود، بسیار ناچیز است. رشته هاى کنف براى ساختن طناب، پارچه و کاغذ به کار مى‌روند. دانه‌هاى آن حاوى مقدار زیادى پروتئین هستند و روغنى تولید مى‌کنند که داراى ارزش غذایى و صنعتى است.
بسیارى از ادعاها در مورد مصارف مارى جوانا در پزشکى از نظر علمى به اثبات نرسیده‌اند، اما پژوهش ها نشان مى‌دهد که THC و سایر کانابینوئیدهاى خالص مى تواند در برطرف کردن تهوع و استفراغ و افزایش اشتها موثر باشند.
این خاصیت مى‌تواند براى افراد مبتلا به ایدز یا کسانى که داروهاى شیمى درمانى دریافت مى کنند، موثر باشد. براى پى بردن به ارزش طبى مارى جوانا در تسکین درد، کاهش اسپاسم هاى عضلانى و کنترل برخى انواع صرع نیاز به پژوهش هاى بیشترى است.
فراورده‌های کانابیس
“مارى جوانا” جوانه و برگ گیاه خشک شده کانابیس است. رنگ آن از سبز مایل به خاکسترى تا قهوه اى مایل به سبز متغیر بوده و مى تواند حاوى تخم و ساقه باشد. “حشیش” صمغ متراکم شده و خشک شده گل‌هاى کانابیس است. رنگ آن از قهوه‌اى تا سیاه متغیر است و به صورت قطعه‌اى به فروش مى‌رسد.
“روغن حشیش” از راه جوشانیدن گل ها یا صمغ کانابیس در حلال آلى به دست مى آید و ماده اى چسبنده به رنگ قهوه اى مایل به قرمز یا سبز است. میزان THC در هریک از گونه هاى کانابیس متفاوت است. گرچه حشیش عموماً قوى تر از مارى جوانا است ولی روغن حشیش معمولاً قوى ترین شکل موجود است.
مارى جوانا، حشیش یا روغن حشیش گاه با تنباکو مخلوط شده و به شکل سیگار پیچیده مى شود که به “سیگارى” معروف است و یا اینکه توسط پیپ استعمال مى شود.
کا نابیس گاه در خوراکى هایى مثل کیک هاى شکلاتى و یا نوشیدنى ها به کار مى رود.انواع مصنوعى THC تحت عنوان “مارینول” تولید مى شوند. یک کانابینوئید مصنوعى (نابیلون) با نام تجارتى “سزامت” به فروش مى رسد. هر دوى اینها براى مبتلایان به سرطان یا ایدز تجویز مى شوند.
کانابیس رایج‌ترین داروى غیرقانونى مورد استفاده در کشور‌هاى غربى است و مصرف آن در میان دانشجویان پس از الکل و سیگار قرار دارد.با این وجود کانابیس اکثراً به صورت گه گاه و براى تفنن استعمال مى شود. میزان هاى یاد شده در میان مردان به طور چشمگیرى بیشتر از زنان بوده است.
مصرف کانابیس چه احساسى ایجاد مى‌کند؟
زمانى که افراد براى اولین بار کانابیس را مورد استفاده قرار مى‌دهند، اغلب احساس برانگیختگى روانى مى کنند، البته این اثرات با تکرار مصرف نیز ایجاد مى‌شوند. تجربه افراد گوناگون از مصرف کانابیس متفاوت است.
برخى احساس آرامش و سرزندگى کرده، پرحرف و شوخ‌طبع مى‌شوند، حال آنکه برخى دیگر احساس اضطراب، ترس، ناآرامى و گیجى مى‌کنند.علاوه بر آن نوع برانگیختگى فرد از هر نوبت مصرف تا نوبت بعدى مى تواند متفاوت باشد.
کسانى که با مصرف دارو آشنا هستند و در این کار حرفه اى شده اند، مى دانند چه زمانى مقدار کافى دریافت کرده اند و کى باید مصرف را متوقف کنند و کنترل بیشترى نیز بر اثرات آن دارند، حال آنکه افراد تازه کار این توانایى را ندارند.
کانابیس در دوزهاى پایین، ادراک و حس را اندکى مختل مى‌کند. کسانى که دارو مصرف مى‌کنند، مى‌گویند که صداى موسیقى را بهتر مى‌شنوند، رنگ ها را درخشان مى‌بینند و زمان براى آنها طولانى تر مى‌شود. همچنین مى‌گویند که حس چشایى، لامسه و بویایى آنها تقویت شده و از بدن خویش آگاه تر مى‌شوند. برخى از این وضع لذت مى‌برند، حال آنکه بقیه آن را ناراحت کننده مى‌یابند.
دود کردن مقادیر بیشتر مى‌تواند برخى اثرات مطلوب کانابیس را شدت بخشد، اما احتمال واکنش هاى ناخواسته و نامطلوب بیشتر است. مصرف بیش از اندازه مى‌تواند احساس از دست دادن کنترل، گیجى، بى قرارى، پارانویا و وحشتزدگى را سبب شود.
خطرات کانابیس
تا به حال هیچ کس بر اثر مصرف بیش از اندازه کانابیس نمرده است، اما کانابیس ادراک عمق، گستره توجه و تمرکز را مختل و زمان واکنش را کند مى‌کند و قدرت عضلانى را مى کاهد و همه اینها بر توانایى فرد در زمان رانندگى اثر مى کنند. کانابیس و الکل اگر همراه با یکدیگر استفاده شوند، اثرات یکدیگر را تشدید مى‌کنند و مى‌توانند صدمات شدیدى ایجاد کنند.
مسمومیت با کانابیس تفکر و حافظه کوتاه مدت را تحت تاثیر قرار مى‌دهد. استعمال کانابیس در مدرسه یا در حین کار مى‌تواند یادگیرى و عملکرد فرد را مختل کند. فرآورده هاى غیرمجاز کانابیس ممکن است توسط سایر داروها، آفت‌کش ها یا قارچ هاى سمى آلوده شده باشند.
دوزهاى بالاى کانابیس به ویژه زمانى که بلعیده شوند، مى‌توانند روان پریشى ناشى از مسمومیت را سبب شوند. علائم آن شامل توهمات دیدارى و شنیدارى، هذیان‌هاى پارانویید، گیجى و فراموشى است. با قطع مصرف کانابیس، این علائم معمولاً ظرف یک هفته ناپدید مى‌شوند.
مصرف کانابیس سرعت ضربان قلب را بالا برده و فشار خون را پایین مى‌ورد. در بیماران مبتلا به آنژین صدرى و یا سایر بیمارى هاى عروق کرونر،خطر حمله قلبى با مصرف کانابیس افزایش مى یابد.
مصرف کانابیس در باردارى مى‌‌تواند بر جنینن تاثیر بگذارد. تحقیقات نشان مى‌دهد که ممکن است بین مصرف کانابیس در باردارى و مشکلات خفیف شناختى در کودکان رابطه‌اى وجود داشته باشد. دود کانابیس حاوى بسیارى از مواد شیمیایى است که در دود سیگار یافت مى‌شود و براى جنین خطرناک است.
آیا کانابیس اعتیادآور است؟
مصرف کانابیس ممکن است اعتیاد ایجاد کند. کسانى که کانابیس را به طور منظم مورد استفاده قرار مى‌دهند، ممکن است، وابستگى خفیف جسمی و یا روانی به آن پیدا کنند.
کسانى که دچار وابستگى روانى هستند، سرخوشى و آرامش ناشى از استعمال دارو را طلب مى‌کنند. دارو براى آنها بیش از اندازه اهمیت مى‌یابد و ممکن است احساس کنند که بدان نیاز دارند و اگر نتوانند آن را به دست آورند، دچار اضطراب مى‌شوند. مصرف متناوب و طولانى مدت دارو مى‌تواند به وابستگى جسمی منتهى شود.
کسانى که دچار وابستگى جسمی مى‌شوند، ممکن است با قطع ناگهانى مصرف سندرم ترک را به صورت خفیف تجربه کنند. علائم ترک ممکن است شامل تحریک پذیرى، اضطراب، اختلال گوارشى، بى‌اشتهایى، تعریق و اختلال خواب باشد، این علائم عموماً براى حدود یک هفته باقى مى‌مانند، گرچه ممکن است اختلال خواب بیشتر طول بکشد.
اثرات طولانى مدت مصرف کانابیس
کسانی که کانابیس را مقادیر زیاد یا به طور منظم مورد استفاده قرار مى‌دهند و یا کسانى که به بیمارى هاى خاص داخلى یا روانپزشکى مبتلا هستند، در معرض خطر اثرات طولانى مدت زیر هستند:
دود کانابیس داراى قطران و سایر عوامل سرطان‌زاى شناخته شده است. کسانى که کانابیس را به صورت تدخین مصرف مى‌کنند، غالباً افراد تمایل دارند که دود فیلتر نشده را به درون شش‌های‌نشان بفرستند تا به حداکثر اثر برسند. این کار خطر سرطان را افزایش مى دهد.
استعمال دود کانابیس موجب تحریک و آسیب سیستم تنفسى مى‌شود. دود کردن مارى‌جوانا براى زمانى دراز با برونشیت رابطه دارد. یک بررسى تخمین زده است که سه تا چهار “سیگارى” در روز همان صدمه اى را ایجاد مى‌کند که ۲۰ نخ یا بیشتر سیگار معمولى در روز آن را سبب مى‌شود.
مسمومیت مزمن با مصرف کانابیس غالباً انگیزه فرد را براى کار و مطالعه کاهش مى‌دهد، گرچه این اثر با قطع مصرف دارو از بین مى‌رود.
ممکن است رابطه‌اى میان مصرف منظم کانابیس و شروع بیمارى اسکیزوفرنى وجود داشته باشد، اما مشخص نیست که آیا مصرف کانابیس منجر به بروز علائم مخفى اسکیزوفرنى مى‌شود یا اینکه بروز تدریجى علائم روان پریشى است که سبب مى شود فرد براى کنار آمدن با علائم بیمارى به کانابیس پناه ببرد.
شواهد نشان مى دهد که مصرف مداوم کانابیس در بیماران مبتلا به اسکیزوفرنى علائم روان پریشى را تشدید کرده و دوره بیمارى را وخیم تر مى‌کند.
مصرف طولانى کانابیس در مقادیر زیاد مى‌تواند توجه، حافظه و توانایى پردازش اطلاعات پیچیده را براى هفته ها، ماه‌ها و حتى سال‌ها پس از قطع دارو مختل کند.
توهم کاذب (دیدن چیزها و رنگ هایى که مى‌دانید واقعى نیستند) یا توهم واقعى (زمانى که ارتباط شما با واقعیت گسسته مى شود) مى تواند روى دهد.
اثرات فیزیکى کانابیس شامل قرمزى چشم‌ها، خشکى دهان و گلو، تحریک سیستم تنفسى (به دلیل دود ناشى از آن) و اتساع برونش‌ها (گشاد شدن راه هاى هوایى) است. اشتها و سرعت ضربان قلب افزایش مى یابد، حال آنکه فشار خون، تعادل و پایدارى کاهش مى‌یابد. کانابیس مى‌تواند سبب خواب آلودگى یا ناآرامى شود و این بستگى به مقدار داروى دریافت شده و پاسخ فرد بدان دارد.

پایان مقاله دوم شروع مقاله سوم————————————————————————-

حشیش ترکیب سبز، قهوه‌ای یا خاکستری مشتق از برگ، دانه، ریشه و گل ِ گیاه شاهدانه است که به نام‌ های حشیش، ماری جوانا، علف (GRASS) ، علف هرز(WEED)، مری جین (MARY JANE)، جام (و POT، بنگ، گانجا، شاهدانه و… )هم معروف است. این ماده رایج ‌ترین ماده غیرقانونی مورد مصرف در جهان است.

از هزاران سال پیش می‌دانستند که حشیش اثرات نشئه ‌آور دارد. حشیش نام مختصر بوته شاهدانه است. تمام اجزاء این گیاه خاصیت روانگردان دارد که از بین آنها ۹ – تترا هیدروکانابینول  THC -9   فراوان تر از همه است. قوی‌ ترین انواع حشیش از سرشاخه‌ های گلدار گیاه یا از ترشح رزینی قهوه‌ای مایل به سیاه خشک شده برگ‌های آن که HASH یا HASHISH نامیده می ‌شود به دست می ‌آید. برگ های خشک گیاه شاهدانه را داخل سیگار ریخته و آن را دود می ‌کنند. در قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم اثرات ضد درد، ضد تشنج و خواب آور حشیش شناسایی شده بود. در دهه چهارم قرن بیستم این ماده جزو سیستم دارویی آمریکا به حساب می‌آمد. بیش از ۴۰۰ ماده شیمیایی در گیاه حشیش وجود دارد که ۶۰ درصد آنها از لحاظ شیمیایی با ?THC9- در ارتباط است.

حشیش یکی ا ز پر مصرف ترین مواد  درایالات متحده می باشد و درمیان موادی که نوجوانان و جوانان تمایل به استفاده ازآن ها را دارند ، رتبه اول رادارد. این بدان معنی نیست که اکثر نوجوانان حشیش مصرف می کنند. براساس  مطالعه ای که درسال ۱۹۹۴  برروی دانش آموزان دوره دبیرستان صورت گرفت، مشخص شدکه ۷/۳۰%  ازآنها درطول یک سال گذشته حشیش مصرف کرده اند درحالی که ۳/۶۹ % آنها ازاین ماده مخدر استفاده    نکرده اند.حشیش اثرات منفی روانی و جسمانی متعددی دارد . استفاده ازآن می تواند به آسیب و ضعف حافظه کوتاه مدت وتوانایی فهم منتهی شود،احساس زمان را تغییر دهد و توانایی انجام فعالیت هایی را که نیاز به تمرکز و هماهنگی حواس درآنها وجود دارد (برای مثال رانندگی ) کم کند. معمولا افراد خجالتی از حشیش زیاد استفاده می کنند وکارهایی انجام می دهند که درنهایت موجب پشیمانی آنها می شود.

حشیش چگونه مصرف می‌ شود؟

حشیش به صورت سیگار تدخین می‌ شود که به آن سیگاری، JOINT  و ناخن (NAIL) هم می‌ گویند. با تدخین حشیش اثرات نشئه آور آن ظرف چند دقیقه ظاهر شده و حدود ۳۰ دقیقه بعد به اوج می‌ رسد و ۲  تا ۴ ساعت دوام می ‌یابد. برخی اثرات حرکتی و شناختی ۵ تا ۱۲ ساعت طول می‌ کشد.

 اثرات استفاده کوتاه مدت از حشیش:

 ·   حالت خواب آلودگی  واحساس گرسنگی زیاد

·   ناتوانی درتعقیب زمان و آسیب یا کاهش توانایی حافظه کوتاه مدت

·   کاهش توانایی هایی که نیاز به تمرکز و هماهنگی حواس دارند، مانند رانندگی  کردن

·   تشدید فعالیت قلب

·   احتمال بروز عوارض قلبی برای افرادی که از بیماریهای قلبی رنج می برند

·   قرمزشدن چشمها ، براثر پرخون شدن بافت های آن

·   کاهش بازداری اجتماعی در رفتار

·   احتمال بروز بدگمانی وسوء ظن ، توهم واضطراب شدید.

 اثرات استفاده بلندمدت از حشیش

·   افزایش احتمال ابتلا به بیماریهای ریوی ،ازجمله سرطان ریه

·   کاهش سطح هورمون تستسترون (هورمون مردانه) درمردان

·   افزایش سطح هورمون تستسترون درزنان

·   کاهش تعداد اسپرم ها درمردان

·   افزایش خطر ناباروری در زنان

·   بروز وابستگی عاطفی و روانی  و نیاز به افزایش مصرف جهت رسیدن به حالت نشئگی اولیه

بعضی ازافراد تصور می کنندکه حشیش می تواند اشتهای آنان را افزایش دهد که این امر منجر به پرخوری وافزایش وزن می شود.براساس یک مطالعه ازمیان ۱۰۲۳ مورد بیمار دچار ضربه و سانحه که درقسمت اورژانس پذیرش شده بودند ، درخون  یک سوم آنها میزان قابل توجهی حشیش وجود داشت.

 نکات مهم :

۱ – درصورت اعتیاد به حشیش فرد معتاد  قادر به انجام وظایف خود نیست و درکارهایی احتیاج به تمرکز دارند با مشکل مواجه خواهدشد.

۲ – مصرف حشیش باعث پایین آمدن تعداد اسپرم ها در مردان و افزایش خطر ناباروری در زنان می شود.

۳ – استفاده از حشیش احتمال صدمه دیدن را افزایش می دهد برای مثال تصادفات اتومبیل ‏، افتادن ازارتفاع ‏، سوختگی ،‌غرق شدن وخودکشی بامصرف این ماده درارتباط است.

۴ – مصرف مواد می تواند ظاهر وچهره نوجوان را خراب کند، اورا افسرده سازد و سبب افت تحصیلی وی شود.

۵ – یک بار مصرف تصادفی و تفننی ، ممکن است فرد را مجبور به کاری کند که درتمام طول عمر ازکرده خودپشیمان  شود.

۶ – مصرف این ماده می تواند سلامتی جسمی و روانی ، پیشرفت تحصیل، روابط خانوادگی و زندگی اجتماعی فرد را به خطر اندازد.

۷ – استفاده از حشیش نه تنها به فرار ازمشکلات کمک نمی کند بلکه باعث بروز مشکلات دیگری خواهدشد.

نشانه‌های ناشی از ترک

وابستگی به حشیش، روانی و غیر جسمی است. نشانه‌ های ناشی از ترک در معتادین محدود به افزایش تحریک ‌پذیری، بی‌ قراری، بی ‌خوابی، بی ‌اشتهایی و تهوع خفیف است و همه این نشانه‌ ها هنگامی بروز می‌ کنند که شخص به طور ناگهانی مصرف مقادیر زیاد حشیش را قطع کند.

منبع و گردآورنده : ویکی فارس


برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
تبلیغات

لاک پشت


mostafa گفته است :

Danial گفته است :

ممنون ! خیلی مفید واقع شد !! اتفاقا دنباله یه مقاله ایی کامل مثل این بودم ! واقعا تشکر میکنم :)


آرمین گفته است :

درود. اگه اطلاع دارید ممنون میشم راهنماییم کنید که آیا مصرف این ماده برای ورزشکاران (بدنسازی مخصوصا ) نیز مضر است؟
و آیا باعث لاغری می شود؟


admin گفته است :

مهدی گفته است :

سلام میخواستم ببینم مصرف دایمی یعنی چی تفننی یعنی چی من ماه یه بار مصرف میکنم شایدم دو ماه یه بار چه ضرری برای یادگیری داره جون درس میخونم حالا چیکار کنیم سطح یادگیریمون بره بالا. چیکار کنیم به حافظه مون کمک بشه


admin گفته است :

سلام
دو ماه یکبار تاثیر زیادی نداره.


Kave گفته است :

آقا جون اینا همش درست نیست…. بکشید و حال کنید مخصوصا ورزشکارا….


m7 گفته است :

اقا تورو به خدا کمکم کنید به تور ناخواسته در معرض دود بسیار شدیدش قرارگرفتم و برای مدتی حالم عوض شد و چند تا حالت غیر طبیعی در من به وجود امد و… اگه میشه کمکم کنید.


bob marley گفته است :

بکشیدوحال کنید مختون رو بگوزونید خیلی فاز میده<من الان ۷ساله مصرف کننده ام کی میگه کسخل میکنه بکشید نکش خداست…


چت بازا گفته است :

من خودم با دوستام روزی ۳بار ماری میزنیم ۷ساله مصرف میکنیم همیشه هم خدا کمکمون کرده شب بوده جنس گیرمون نیومده خدا یه کاسب رو سر راهمون گذاشته


shayan گفته است :

بابا بکشید به اندازه بکشید من ۱۳ سال میکشم دانشجوی صنعتی شریفم هستم هرروزم میکشم اصلانم اعتیاد نداره خدا بزرگه…….وداع………………


dwyane گفته است :

حاجی سری رو که درد نمیکنه رو که دستمال نمیبندن… آخه واسه چی بکشین وقتی پولتونو میگیره تو اجتماع جاتونو خراب میکنه همش باید استرسشو داشته باشید و جرمم که به حساب میاد… اگه تونستین نکشید دیگه… کلا دود خوب نیست موفق باشید…


احسان گفته است :

تفریح سالم یعنی ماری نه اعتیاد داره نه ذهنو خراب میکنه واسه همینه که نصف دانشجوهایجهان لا اقل یه بارو زدن


دانیال گفته است :

منم امروز میخوام بزنم به رگ و گفتم قبل کشیدن اطلاعات جمع کنم برای بار اولمه التماس دعا


hojat گفته است :

داش بزنید ……ولی گل ناب {ناب الله} بزنید ….نایابه ولی پیدا میشه


محسن گفته است :

سلام دوستان. به هیچ وجه مصرف نکنید.من یکبار مصرف کردم.خوب متوجه شدم که وقتی مصرف کردم سلولهای مغزم داره از بین میره.چیزی به اسم توهم و فاز وجود نداره.وقتی مواد مخدر حالا از هر نوعش مصرف میکنید.مغز شما دچار اختلال شده و درست کار نمیکنه واسه همین فکر میکنید توهم میزنیدو فاز میگیرید.در صورتی که ذهن شما از کار میوفته.موفق باشید.


وید گفته است :

چرا این همه تو مقالت مضرات نوشتی هرگز اینطوری نیس پس چرا تو هلند و کلورادو آزاده و تو ایالات متحده میخاد آزاد بشه یه مدل توتونه که دارن از روش دارویه ضد سرطانی میسازن نه تنها ضرری نداره بلکه هر کسی مصرف کننده باشه هیچ وقت سرطان نمیگیره حتی سیگاری ها هیچ وقت سرطان نمیگیرن اگه ماری مصرف کنن عزیزه نویسنده اشتباه میکنی چون تی اچ سی ماده ایضد سرطانه کلی هم لذت داره اینو خدا خلق کرده تا لذت ببریم


ebi گفته است :

فعلا سالم ترین چیزی که پیدا میشه همینه


غزل گفته است :

یعنی خداییش موندم تو فکر این که بیخود نیست ما جهان سومیم تمام دنیا تو فکر اینن که چطور از کل مغزو فکرشون برای زندگی بهتر استفاده کنن به قولی تو هوشیاری وضعمون اینه به نون شب محتاجیم وای بروزی که توهم بزنیم کسانی هم که میگن استفاده کنید چون خودشون الوده شدن حکایت مواد مخدر مثل این میمونه مجازی ازدواج کنی حالا از شما میپرسم لذت ازدواج مجازی چیه؟
چیزی عایدتون میشه (منظورم لذت …)بازم باید تو رویا باشید پس اگه عاقلید خودتونو گول نزنید بزارید هوشیار بمونید با زندگی وجوونی خودتون بازی نکنید دروغ میگم بگید دروغه :*


گل باز گفته است :

نکشین داداشای گلم.اعتیادش کمه ولی نسبت به شیشه و چیزای دیگه ولی اعتیاد داره.با دف اول معتاد نمیشین ولی از وقتی بهتون فاز بده دیگه فاتحتون خوندس.من خودم میکشم اونم هر روز.بخدا دنبال شرایطم ترکش کنم چون مخمو دوست دارم میخوام ازش استفاده کنم.موفق باشین


asdsd گفته است :

وقتی که بعدش پشیمونیه ادم باسه چی بکشه


666 گفته است :

gol o mari baes mishe be zendegi agah bashi are sabke zendegito avaz mikone ama roshan bin mishi


unknown گفته است :

به من که نساخت، کلا چت شدم، اصن حال نکردم…


فرشید گفته است :

نفیسه گفته است :

سلام واقعا متاسفم واسه طرزه فکره این معتادا،خدا بهتون عقل بده ان شاءالله…..


آنا گفته است :

من الان ۲ ساله عقد کردم و فهمیدم که شوهرم ۳ ساله مصرف گرس داره ، این قضیه واقعا منو عذاب میده . یک بار عروسیم به خاطر همین موضوع بهم خورد . ما دو تا واقعا همو دوست داریم ولی این مواد لعنتی بین ما فاصله انداخته . هر کاری میکنم نمیتونم با این قضیه کنار بیام . عزیزانی که بقیه جوونا رو ترغیب به این کار میکنید خواهشا همه ی جوانب کار رو بسنجید نه فقط هوس زودگذر اونو!


مهسا گفته است :

bacheha vaghan azin khabe gheflat biaid biron,yek lahze be khodeton negah konid bebinid ke kodometon movafaghid az kamboode ziyade ke samte in kesafata mirid,chera aghel konad kari ke baz ayad pashimani,?be fkre khodetono khonevadaton bashid,talash kon be on chizi ke mikhay beresi vali dar vagheyat na to roya va tavahom


mohsen گفته است :

سلام میشه کری کرد که چشا قرمز نشه


BANG گفته است :

سلام.ما ی بار تو عمرمون مصرف کردیم.خدارو شکر اعتیاد سراغمون نیومد.ولی کلا چیز چرتیه.از من به همه نصیحت:خواهش میکنم دنبال اینجور چیزا نرین……
به خدا بدبختتون میکنه……….


پارسا گفته است :

مرد باید گل باز باشه
گل بزنین قد علی دایی فقط مواظب یخچال خونتون باشین جارو نشه مامان شک نکنه
زنده باد فوتبالیستا از تیم آپولو
مواظب دلاتون باشین یه وقت کسی توش کینه رول نکنه


Ho3ein eblis گفته است :

حمید گفته است :

من دیشب برای اولین بار استفاده کردم . خیلی خیلی استرس و اضطراب داشتم. نمیدونستم کجام. چرا اینجام. الان اینجا نیستم دارم خوا میبیتم ن ولی بیدارم .پس چرا فکر میکنک خوابم من اینجام یا اونجام . یعنی قابل توصیف نیست .خداوکیلی خیلی ترسیدم


Reza Nezaam گفته است :

vaghti too mahaleye nezaam abaad be donya biayn salem tarin tafrih geraase


Mohammad گفته است :

واسه سرخیه چشم از دارو خانه قطره نفازولین بگیرین سفیده یفید میکنه فقط قبل از کشیدن بندازین ک فازومیپرونه


.. گفته است :

از همه ی آدمای کثیفی که به این لجن زار کشیده شدن و دیگران رو هم تشویق میکنن متنفرم.
از همه ی شما آشغالای نفهم نجس متنفرم.
بدبختای کثافت اون دنیا سوختنتون رو و این دنیا متلاشی شدنتون رو میبینم.
و اگر خودتون نخواین که ازین لجن زار بیرون بیاین به باتلاق فرو میرید.
فقط امروز و با خوندن نظرات این سایت فهمیدم که چقدر آدم رذل و آشغال و حیوون صفت پیدا میشه.
آشغالایی که برای از بین بردن عقده ها و حقارتهاشون دیگران رو هم بدبخت میکنن.
شما شیطانید.
ازتون متنفررررررررررررررررررررررررررررررم


.. گفته است :

و تویی که با اسم MOHAMMAD کامنت گذاشتی!اولا حیف این اسم مبارک که رو توی کثافت گذاشتن دوما لعنت به تو…خدا جوابتو بده که به جوونا کار یاد میدی.
تو دیگه ته جهنمه جات…
آشغال


amir گفته است :

شایان سرباز گفته است :

شاعر میگه بزنید صبح ظهر شب منو یه رول الف…
گلی که گل نباشد گل نیست!


ali گفته است :

بزنید و لذت روزگار رو ببرید
اگه قبلش یه کمی الکل هم باشه که نور الی نوره
شاد باشید


sahar گفته است :

الان چتم نظره خاصی ندارررررم :))))))))))))))))


پوریا گفته است :

خاک بر سر همتون که معتاد و عملی شدید اونوقت توهم زدید که ورزشکار هستید!
کسایی که سیگاری بار میکنن یا علف میکشن که قیافشون ضایع و معتاد نشون میده خفن!
یارو از یک کیلومتری میفهمه بنگی هستن
همشونم یه لقب دارن خداروشکر مث
داوود علف، امید بنگی، علی گراس،اسی ماری جوآنا
این اسمارو ملت روتون میذارن بدبختا برید خودتونو بکشید چون این لقب ها تا گور باهاتون میمونه و همه به دید یه معتاد بیناموس بهتون نگاه میکنن.


مرتضی گفته است :

کسی میتونه بگه جرم کاشتن گراس چیه؟؟؟؟ممنون


Big z گفته است :

مطمینا هر دودی که به داخل بدن شما می ره ضرر داره ،بازدم و دم این ماده مخدر باعث میشه استیل کولین شما از بین برن که به مرور زمان اتفاق می افته حالا اگه این استیل کولین های شما از بین برن گیرنده هایی که در مغز شماست چیزی برای دریافت کردن نداره یعنی تمامی استیل کولین هااز بین رفتن و مواد مخدر این کارو می کنه که جای این استیل کولین ها نمایان می شه و نتیجش این هستش که هیچ راهی برای ترک این ماده ندارید،ادمین احمق پیج دیدم تجویز پزشکی و ورزشی هم میکنه، همون طور که نوشته بود این ماده دروازه ای هست به مواد مخدر بالاتر و صرر غیر قابل جبرانی داره،علم ثابت کرده که انسان هایی که به سمت مواد مخدر می رن انسان هایی ترسو هستن کسایی هستن که یه چیزی تو زندگیشون کم دارن،درسته همه ما یه چیز هایی کم داریم اما دلیل قانع کننده ای برای مصرف این اشغالا نیست،
توی نظرات خوندم که می گفتن برای لاغری و حافظه خیلی خوبه واقعا شما اگه ورزشکار باشید می دونید که مصرف هر دارویی برای حجیم شدن یا عکس اون جالب نیس اگر واقعا شک دارید به این موضوع می تونید به یک پزشک برید و ازش سوال بکنید یا اون دانشجویی که برای افزایش حافظه سوال کرده بود ،توی دوستای من چند نفر بودن که از این اشغالا استفاده کرده بودن و یادم نیس تونسته بودن نتیجه بگیرن یا نه !! همون بچها بیش تر از ٣ یا۴ بار استفاده نکرده بودن ولی الان با گذشت ۴ سال هنوز دارن اون اشغالا رو مصرف می کنن!!!
واقعا سواله که بدن داره روند طبیعی خودشو پیش می گیره حالا شما این بدن رو به یک ماده عادت می دید!کلا عادت کردن به هر چیزی درست نیست.
توی یکی دیگه از نظرات خوندم که می گفت این همه جامعه های غربی ازاد کردن و از این حرفا!!در جواب اون عزیز باید بگم اون جا خیلی چیز ها ازاد هستش ،اگه یه خورده مطالعه کنید مفهمید چرا این ازادی که می گید توی اون کشور وجود داره،که اگه صحبت کنیم از این بحث دور می شیم،و دلیل پیشرفت غرب هم به این ماده نسبت داده بودن معلومه این کسی که این نظرو نوشته واقعا یه اپسیلون شواد و شعور و فهمی نداره ،و گفته بودن با مصرف این مواد اونا از ما پیشرفته ترن!!!
واقعا دیگه میشه فهمید کسی این جور نظرات رو می ده به دلیل سطح سواد پایینشه و بهتر توی دنیا کوچیک خودش باشه ..


Opirus54 گفته است :

بخدا همه اینا دروغه
اللهی من قربونه ماریجوانا بشم که حقشو دارن میخورن!!!!!!


alireza گفته است :

سلام به همه ى جووناى ایران زمین,,اول بزارید یه مطلب راجب خودم بهتون بگم من کلا تو ۲۴ سال عمرى که از خدا گرفتم فقط ۶ باز این مواد رو مصرف کردم فقط این رو بهتون بگم اگه زندگیتون رو دوست دارین هیچ وقت طرف همچین مواد خطرناکى نرید, من ۶ ماه پیش اخرین بارى بود که کشیدم انقد حالم بد شده بود تا ۲ ماه حتى با همسرم حرف نمیزدم ,فکر هاى منفى ,ترس از مرگ ,استرس شدید ,هر جور رفتارى که فکرشو میکنید که میتونه یه ادم رو آشفته و داغون کنه داشتم,الان هم بعد ۶ ماه هنوزم حس میکنم اثراتش تو ذهنم هست..فقط میخوام اینو به عنوان یه ادم قربانى این مواد بهتون بگم زندگیمو جوونى مو شادى و خوشى مو فقط بخاطر استفاده ۶ بار این مواد از دست دادم,,قدر لحظه هاتون رو بدونید این حرف رو ادمى داره میزه که ارزوشه ارزوشه خوشى که از زندگیش رفت دباره برگرده…بازم ببخشید که طولانى شد


p,g گفته است :

تا الانشم بهم حال داده به منو دورو بریام اون باله پروازو داده..لپ کلام تو دوستایه خوبی نمیشیم چون نسبت من به تو مثل آرد به الکه این آرد الک میخواد این رسم فلکه.;-) )))


mahdi گفته است :

داش بهترین چیز نشئه هستش بکش به خودت هم برس هم فاز سرخوشی قشنگی داره هم بیشتر حال میده هم مغز تو خراب نمیکنه


محمد گفته است :

ماری چیزه خوبی نیست من یه بار پیش دوستام نشستم فقط دودش بم خورد روانی شدم حتی دیگه سمت اون دوستام نرفتم خدا خودش به شما عقل شعور داده تادرست استفاده کنین…!


nima2000 گفته است :

kh گفته است :

اقا تا وقتی فرهنگ سازی نشده انجام ندین واسه ما شده گلمونم میکشیم به کارامونم میرسیم واسه کسی که فرهنگ سازی نشده باید اینا رو گفت


reza گفته است :

آخه گل پسرم تورو چه ب گل پسرم,,,سلام ب همه,, بابا بکشید ولی ظرفیتشو داشته باشید کدوم الاغ گفته معتادیت داری دروغه همش,,,همیشه باید بالا باشید چت چت


THC گفته است :

اونایی که میگن هیچ عوارضی نداره
اینا همونایین که شیوید بکشن قبلشونو گم میکنن!!!!
کسی که تا حالا نکشیده نکشه کلااااااااااااااااااااان


Feriii گفته است :

MIshe Begid CHera Laghar mikone? Va Dar CHe hade laghar Kardanesh? ManBadansazi miram. Harmahiham 2.3bar ino mikesham .kare khori ke migan ehsteharo ziyad mikone ke.Yekam TOzih bedid binam chiyeo az che gharare.dameton Garm.


ارسال نظر