به چه کسانی دوجنسه میگویند؟

مجله تفریحی ویکی فارس ,اس ام اس ,مد ,عکس ,خبرSlide 1

عکس های بازیگران در ایام محرم سال ۱۳۹۲

Slide 1

عکس آندرس اینیستا در کنار همسرش

Slide 1

آهنگ مدل های رنگ سایه چشم ۲۰۱۴

Slide 1

عکس های دختران نینجای تهرانی

Slide 1

آهنگ جدید سامان جلیلی با نام حالم بده

Slide 1

مدل پالتو شیک زنانه قرمز رنگ ۲۰۱۴


تبلیغات

ساعت دیواری

ساعت الیزا

ساعت کاسیو

به چه کسانی دوجنسه میگویند؟

  • 26,232 views
  • دی ۱۹ام, ۱۳۹۱
  • سبک زندگی, عمومی
  • 37637 بازدید

http://wikifars.com/img/general/what-people-are-saying-transvestites.jpg

 

دکتر عفت السادات مرقاتی خویی

فرد با اختلال هویت جنسی خود را از گروه جنس مخالف می داند، به درجه ایی که به طور مثال بعضا مردی تصور می کند که زن بوده و اشتباها در قالب بدنی مرد متولد شده است. این اختلال با “مبدل پوشی جنسی” که صرفا برای جلب توجه جنسی و یا لذت جنسی است متفاوت است.

اختلال هویت جنسی در مردان یک نفر از میان ۱۱۹۰۰ نفر، شایعتر از زنان یک نفر از میان ۳۰۴۰۰ نفر است . این اختلال در اوایل دوران کودکی بروز می کند اما اغلب افراد بعد از بلوغ خودشان آن را کشف می کنند.

ویژگیهای این اختلال در پسران تمایل آنها برای بازی های دخترانه است و تمایلی به بازی های سخت و مسابقات پسرانه ندارند و بیشتر همبازی های آنان دختران بوده و در بازی نقش مادر، دختر خانواده و … را می پذیرند.

در دختران هم تمایلات متضاد آنچه گفته شد تظاهر می کند و دختران از پیدایش سینه ها شرمنده می شوند و در صدد پنهان کردن آنها هستند. تشخیص این اختلال توسط متخصصین بهداشت روانی با گرفتن تاریخچه مفصل از فرد و خانواده وی صورت می گیرد و هیچگونه تست آزمایشگاهی برای تشخیص وجود ندارد.

“من اشتباها مرد/زن شده ام” و یا “از بدن و اندام های خود متنفرم” از جملات شایعی است که در شکایات این افراد شنیده می شود. این افراد غالبا با مشکلاتی در مدرسه، محل کار و در داخل خانواده روبرو هستند.

درمان این افراد بیشتر روان درمانی است و درمان در بدو تشخیص ممکن است رفتارهای جنسی فرد را در بزرگسالی تعدیل کند. تأکید درمان ابتدا در کمک به فرد است تا در قالب جنسیت بیولوژیک خود رفتار کند.

این اختلال جنسی هم مانند دیگر مشکلات جنسی قویا از ساختار فرهنگی جامعه متأثر است و بدین دلیل بعضا تشخیص به تعویق افتاده و درمان را سخت تر می کند، درمانهای نوین شناختی-رفتاری توصیه می شود تا قدرت سازش و تطابق افراد با شرایط موجودشان را تقویت کند.

هورمون درمانی و جراحی از دیگر درمانها است. مشاوره تخصصی و دقیق قبل از انتخاب هر گونه درمان توصیه می شود.

برخورد با این اختلال از فرهنگی به فرهنگ دیگر متفاوت است. در فرهنگ هایی که نگرش منفی و محدود کننده نسبت به این مشکل را دارند معمولا تشخیص بروز و شیوع اختلال سخت تر است.

توجه کنیم که این افراد گناهکار نیستند بلکه از یک مشکل جنسی رنج می برند که اغلب این رنج را ما افراد جامعه با قضاوتهای غیر منصفانه به آنها تحمیل می کنیم که باعث می شود این افراد خود را از جامعه طرد شده ببینند.

مهمترین عارضه این بینش عدم دسترسی ما به این قشر از جامعه است طوری که کمک به آنها را سخت و گاها غیرممکن می سازد. دقت کنیم که این قشر از شهروندان را از حقوق انسانی و شهروندیشان محروم نکنیم!


برچسب ها : , , , , , , , , , , , ,
تبلیغات

لاک پشت


عرفان(سمیرا) گفته است :

خدا از این مردم خیاباگذره که اینقدر بفرهنگ و بیشعور هستند,من پدرم فقط بخاطر آبرو راضی نمیشه و داره هر کاری میکنه تا من زشت بشم از تسنسترون خوراکی تا دارویی برای ریزش موی سر و…
لطفا فرهنگ سازی کنید خواهش میکنم.


فاطمه گفته است :

واقعا گناه نیست؟؟ینی بیماریه؟الان من دخترم اگه لباس پسرونه بپوشم وبرم توخیابون باموهای کوتاه وپسرونه ینی گناه نکردم؟یکی جواب بده


kimia گفته است :

غلام(شهلا) گفته است :

خدایا چکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟


arash گفته است :

ببا فرق این دو جنسه ها با ما چیه پسراشون دوتا دستگاه دارن


arash گفته است :

عرفان من اگه جا بابات بودم به دونیا میومدی می کشتمت


مرتضی (گلنوش) گفته است :

من نمیدونم چگونه ب پدر و مادرم بگم لطفا یکم راهنماییم کنید


ریحان گفته است :

فاطمه جان ما افراد اختلال جنسی داریم چند مدلن یکیش ترنس ها اینا ذهنشون به جسمشون نمیخونه یعنی اگه پسره فکروذهنش دخترونس ومیخاد عمل بکنه ودختربشه.
یکی هم هرمافرودیت یا دوجنسه اس که ی فرد هم ویژگی دخترونه داره هم ویژگی های پسرونه واینم باید عمل تطبیق جنسیت بکنه .
چون تو جامعه ما فرهنگسازی نشده مردم با این افراد رفتار درستی ندارن .سعی کنیم درک وفهممون رو بالا ببریم ودرباره اونا تحقیق کنیم وقضاوت مسخره نکنیم.


ناشاس گفته است :

خانوم فاطمه شما به یک مرد که مشکل هویت جنسی نداره نگاه کن! اونوقت اون فرد رو با مانتو تنگ و چسبون وساپورت کفش پاشنه بلند و غیره تصور کن!ایا اون شبیه دخترا میشه ؟یا برعکس ؟پس بیماریه گناه نیست و به نظر من هم دلیل اش جدا کردن پسر ها و دختر ها در مدارس و جلوگیر از رابطه ان دو با همه(gt..bf) است ..موفق باشید


ارسال نظر